Nabór

Jeśli jesteś gotów nieść bezinteresowna pomoc w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia?

Jeśli jesteś gotów poświęcić swój czas i siły gdy będzie trzeba w środku nocy, na wezwanie nieść pomoc?

Jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności z zakresu topografii, terenoznawstwa, planistyki oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Wstąp do Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej!

Poszukujemy osób pełnoletnich, nie karanych, nie bojących się wysiłku fizycznego i działań w stresie, zimnie i deszczu. Wielogodzinnego marszu, często nocą i w trudnym terenie w celu poszukiwania zaginionych osób.

Jeśli jesteś gotów podjąć się tym działaniom, napisz do nas na FB lub wyślij e-mail (szczegóły na stronie Kontakt) w informacji napisz o swoich umiejętnościach, czym się zajmujesz oraz dlaczego chcesz do nas dołączyć.

Regulamin dla kandydatów każdy dostanie na e-mail.

Pytania kontrolne, które mogą pomóc przy pierwszym kontakcie:

Dlaczego Pan/Pani chce dołączyć do grupy, dlaczego uważa Pan/Pani że nadaje się do Ratownictwa, jakie ma umiejętności predysponujące do działania w Ratownictwie, czy posiada jakieś przeszkolenie ratowniczo – medyczne (kursy, uprawnienia, np. strażackie, wysokościowe, radiokomunikacyjne, KPP, etc.) czym mógłby zajmować się w grupie. Jaki tryb życia prowadzi i ile tygodniowo / miesięcznie czasu jest w stanie poświęcić dla Grupy. Czy ma jakieś problemy zdrowotne lub inne okoliczności które powodują że może się nie nadawać do działań w trudnych warunkach pogodowych terenowych, działań pod presją (leki, lęk wysokości, lęk przed ciemnością, klaustrofobia, etc.) odporność na stres.

Staż w grupie trwa od 6 do 12 miesięcy, kandydat jest oceniany i poddawany testom. Za brak obecności osoby są skreślane. Czy osoba umie działać w grupie i umie się podporządkować przełożonym i dowodzącym akcją? Czy ma świadomość iż członkostwo w grupie to wolontariat i musi zainwestować swoje środki finansowe w dojazdy oraz sprzęt. Czy ma świadomość że będzie brał udział w ćwiczeniach i akcjach w ciężkim terenie i bardzo trudnych warunkach? Czy ma świadomość i zdaje sobie sprawę że podczas akcji może natrafić na różnego rodzaju niecodzienne i nieprzewidziane sytuacje oraz drastyczne obrazy świata ratowniczego?