Posted inAktualności Ćwiczenia

Całonocne ćwiczenia terenowe – akcja pozorowana

W ubiegły piątek 28.05.2021 we współpracy z licznymi jednostkami OSP oraz KP Policji w Myślenicach przeprowadziliśmy duże całonocne ćwiczenia terenowe w terenie leśnym masywu Kamiennika i Trzech Kopców z bazą zlokalizowaną na Suchej Polanie. Założeniem ćwiczeń było odnalezienie 2 turystek zagubionych na leśnych ścieżkach.

W końcowej fazie ćwiczeń wprowadzono dodatkowe zdarzenie polegające na wypadku grupy strażaków poruszających się quadem w ciężko dostępnym terenie. W trakcie ćwiczeń ratownicy z jednostek OSP biorących udział w manewrach mieli okazję poznać techniki i metody prowadzenia akcji poszukiwawczych, zasady współpracy pomiędzy ratownikami oraz sztabem a także możliwości wykorzystania sprzętu do ratownictwa i ewakuacji. W zadaniu brało udział także LOPR, które wspierało nasze działania za pomocą drona z kamerą termowizyjną, transmitując obraz z kamery bezpośrednio na monitor zamocowany w samochodzie sztabowym.

Całej akcji poszukiwawczo- ratowniczej wraz z obrazem z drona, za pomocą teletransmisji przyglądali się funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Głównej Policji. Serdecznie dziękujemy wszystkim grupom obecnym na ćwiczeniach za wytrwałość, chęć współpracy i entuzjazm. Ćwiczenia trwały od godziny 19ej do 3ej.