Posted inAktualności Poszukiwania

Białka – poszukiwania

13.11.2021 r., w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań w rejonie Białki (powiat suski).

Zaginiony – młody mężczyzna, w wieku 30 lat, z niewyjaśnionych przyczyn udał się w kierunku lasu w samej bieliźnie. W przeszłości zdarzały mu się już podobne sytuacje. Rodzina poinformowała o możliwych zaburzeniach natury psychicznej.

Początkowa faza poszukiwań prowadzona była przez policję, miejscowych strażaków oraz JRG Sucha Beskidzka.
Ratownicy GPR Myślenice, po dotarciu na miejsce, rozpoczęli działania od dokładnego przeszukania obszaru, w którym mężczyzna był widziany po raz ostatni. Dodatkowo przystąpiono do szczegółowego przeszukania dróg z wykorzystaniem quadów. W międzyczasie na miejsce dotarła kolejna jednostka poszukiwawcza – GOPR Beskidy.

Z godziny na godzinę obszar działań rozszerzał się, kolejne sektory były przeszukiwane za pomocą szybkich trójek, zespołów z psem oraz tyraliery. Działania prowadzone były do godziny 3:00 nad ranem. Poszukiwania zostały wznowione rano, gdzie skierowano dodatkowe siły i środki. Do akcji dołączyli także ratownicy z Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (GPR) OSP KĘTY, w ramach wspólnych działań #OSPGPRMałopolska.
W akcji brały również udział: OSP Białka, OSP- Maków Podhalanski, OSP MAKÓW DOLNY, Osp Kojszówka, OSP Żarnówka, OSP Grzechynia, OSP Juszczyn Polany, OSP Wieprzec, OSP Stryszawa, OSP Juszczyn

Mimo ogromnego zaangażowania strażaków, ratowników i policjantów oraz licznego sprzętu, mężczyzny nie udało się odnaleźć. Policja cały czas monitoruje miejsca, w których mógł pojawić się poszukiwany.
Mamy nadzieję, że mężczyzna cały i zdrowy niebawem wróci do domu.