Posted inAktualności Pozostała działalność

Kolejny transport na Ukrainę za nami

Kolejny zrealizowany #transport na Ukrainę za nami! 🚚🚙🚒

Staramy się, by nasza pomoc docierała tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Tym razem pojechaliśmy z darami wgłąb Ukrainy pokonując trasę 1️⃣2️⃣0️⃣0️⃣ km. Dotarliśmy do miejsca, gdzie w ciągu dwóch ostatnich tygodni był przygotowywany budynek na przyjęcie osób ewakuowanych ze strefy bombardowań.

Schronienie znalazły tam osoby starsze i samotne matki z dziećmi 👩‍👦👩‍👧. Nie sposób opisać emocji na widok obrazów, które tam zastaliśmy. Ściskają za serce, a głos więźnie w gardle 😢. Szczególnie wtedy, gdy Uchodźcy dziękowali naszym ratownikom i strażakom za przyjazd, przywiezione rzeczy i okazaną pomoc.

Transport darów przekazanych przez Mieszkańców Miasto i Gmina Myślenice, Gmina Pcim oraz Gmina i Miasto Dobczyce został zrealizowany przez:- naszych ratowników- Ochotnicza Straż Pożarna w PcimiuMrówka MyśleniceCentrum Usług Społecznych w Myślenicach

Większość rzeczy docelowo trafi również do miejscowości, gdzie prowadzone są działania wojenne i które są pod największym ostrzałem. O dostarczeniu bezpośrednio na front poinformujemy w kolejnym poście.