Posted inAktualności Pozostała działalność

Pomoc liczona kilometrami

?? „Pomoc liczona kilometrami” ??

Świat liczy dni, które wytrwała Ukraina pod atakiem wojsk rosyjskich. My wraz z Volkswagen Financial Services Polska i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP liczymy kilometry, które pokonaliśmy pomagając tym, którzy zostali zmuszeni do ucieczki z terenów objętych konfliktem zbrojnym.

W marcu Volkswagen Financial Services zorganizował akcję, w ramach której zostały przekazane bezpłatnie pojazdy marki Volkswagen dla dwudziestu jednostek OSP, czynnie zaangażowanych w pomoc uchodźcom. Jeden z samochodów trafił do nas. Jest wykorzystywany do transportu Uchodźców oraz przewożenia żywności i darów dla potrzebujących.

Łącznie wszystkie przekazane pojazdy pokonały ponad 70 tys. km. Nasza jednostka uplasowała się na drugim miejscu wśród liderów, pokonując ponad 5 tys. km.

https://fleet.com.pl/…/strazacy-ochotnicy-przejechali…

Pokonujemy trasy lokalne, transportując dorosłych i dzieci do lekarzy, szpitali, na rehabilitacje czy zajęcia edukacyjne.

https://dziennikpolski24.pl/strazacy-z…/ar/c1-16422613

Pięciokrotnie wraz z Mrówka Myślenice i Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimiu przewoziliśmy żywność, sprzęt, ubrania, środki higieniczne, apteczki i inne artykuły pierwszej potrzeby na Ukrainę. Łącznie niespełna 10 ton darów, przekazanych przez m.in. mieszkańców powiatu myślenickiego.

✅http://myslenicka24.pl/strazacy-z-gpr-osp-myslenice…/

Nadal prowadzimy zbiórkę na sprzęt dla naszych druhów, którzy działają bezpośrednio na Ukrainie:

https://pomagam.pl/sprzetdlastrazakow

I choć już rzadziej słyszycie w wiadomościach o tego typu akcjach, wróciła codzienność, temat odrobinę przycichł, to jednak my nadal prowadzimy działania w tym zakresie.

Zbieramy dary, jesteśmy w stałym kontakcie z osobami przebywającymi na terenie Ukrainy.

Nie zwalniamy tempa, nieustannie wkładamy mnóstwo energii w to, by ludziom będącym tam – na miejscu – dowieźć podstawowe artykuły niezbędne do życia i funkcjonowania.

Dziękujemy, że jesteście z nami! ??

Za wsparcie i pomoc: rzeczową i finansową. ??