Posted inAktualności

www.youtube.com

Dostawa defibrylatora/AED dronem.

Czas jest niezwykle ważnym czynnikiem w przypadku wypadków losowych, zwłaszcza jeśli chodzi o dostarczenie odpowiedniego sprzętu medycznego. W ramach ćwiczeń sekcji dronowej i medycznej OSP GPR Myślenice przeprowadziliśmy ćwiczenia dostarczenia defibrylatora AED przy pomocy drona. Czy to może być przyszłością w dostawie sprzętu medycznego?

Technicznie, zastosowanie dronów w dostarczaniu sprzętu medycznego staje się coraz bardziej realne. Bez wątpienia, może to pomóc w skróceniu czasu dostawy, szczególnie w sytuacjach, gdy konieczna jest szybka interwencja medyczna.

Drony mogą być wykorzystywane do dostarczania różnych rodzajów sprzętu medycznego, w tym defibrylatorów AED, opatrunków, leków i innych niezbędnych narzędzi. Dzięki temu, ratownicy medyczni będą mogli skutecznie działać, nawet w najtrudniejszych warunkach i terenach.

OSP GPR Myślenice nieustannie się szkoli. Odpowiednie szkolenia i ćwiczenia pozwalają nam na doskonalenie naszych umiejętności i przysposobienie do nowych technologii.

Czy w przyszłości będziemy korzystać z dronów do dostarczania sprzętu medycznego? To na razie kwestia dyskusyjna. Jednak z całą pewnością, wraz z postępem technologicznym, będziemy mieli coraz więcej możliwości wykorzystania dronów w dziedzinie ratownictwa medycznego.
Projekt Ratownik OSP GPR Myślenice Jacek Kisiała
Misje Specjalne
BLS Academy Mirela Motyka

www.youtube.com

Źródło