Posted inAktualności

Nocne ćwiczenia Druhny i druhowie z OSP GPR Myślenice po raz kolejny wykazali się swoją d…

Nocne ćwiczenia

Druhny i druhowie z OSP GPR Myślenice po raz kolejny wykazali się swoją determinacją i umiejętnościami podczas nocnych ćwiczeń z poszukiwań zaginionych. Zadanie nie było łatwe – zalesiony teren, zimno i ograniczona widoczność wymagały precyzji i skupienia.

Przy użyciu lampek czołowych i tzw. „szperaczy”, druhowie z GPR przeszukali teren, aby odnaleźć zaginionego. Wszystko odbyło się pod osłoną nocy, co z pewnością wprowadzało jeszcze większe wyzwanie dla druhów i druhen.

Ważnym elementem ćwiczeń było utrzymywanie ciągłego kontaktu z dowódcą i planistą przy pomocy radia. Dzięki temu druhowie mieli możliwość szybkiego przekazywania informacji i reagowania na zmieniające się okoliczności.

Po odnalezieniu poszkodowanego na trudnodostępnym terenie, druhowie udzielili mu niezbędnej pomocy. To właśnie dzięki takim ćwiczeniom, ratownicy z GPR doskonale radzą sobie z takimi sytuacjami w rzeczywistych akcjach ratowniczych.

Podczas ćwiczeń druhowie doskonalili również tzw. metodę kostki, która umożliwia wnikliwą obserwację terenu i odnalezienie śladów. To bardzo ważna umiejętność, która może przyspieszyć odnalezienie zaginionych w przypadku akcji ratowniczych.

To właśnie dzięki takim ćwiczeniom, druhowie z GPR są w stanie ratować życie i zdrowie ludzi.
W ćwiczeniach brała udział także jednostka OSP Myślenice Śródmieście KSRGŹródło