Posted inAktualności

Całonocna akcja poszukiwawcza w Krzczonowie na wielką skalę zakończona powodzeniem! W dni…

Całonocna akcja poszukiwawcza w Krzczonowie na wielką skalę zakończona powodzeniem!❗❗❗❗

W dniu wczorajszym chwilę przed godziną 18:00 zostaliśmy zaalarmowani do pomocy policji w poszukiwaniach 74-letniej kobiety z chorobą Alzheimera w Krzczonowie.
Działania początkowo prowadzone we współpracy z Grupa Podhalańska GOPR , Policja Myślenice i okolicznymi jednostkami OSP z biegiem czasu angażowały coraz więcej sił i środków.
W przeszukiwaniu masywów leśnych i terenów trudno dostępnych oraz okolicznych pól wykorzystano kilka dronów z grup: GOPR Podhale, Grupa Krynicka GOPR, LOPR oraz GPR Myślenice
Dzięki uprzejmości właściciela firmy Knieja Kraków Pana Mariusza Rubiś a także Lotnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Piotr Wilk nasze działania poszukiwawcze były wspierane z powietrza za pomocą helikoptera Robinson R44 wyposażonego w kamerę termowizyjną.
W godzinach wczesno porannych do pomocy zaalarmowano również ratowników OSP GPR KĘTY i to oni około godziny 8:00 odnaleźli żywą kobietę w stanie ogólnym dobrym.

Akcja na tak dużą skalę pokazuje jak ważna jest współpraca i wypracowanie wspólnych schematów działania i porozumienia pomiędzy poszczególnymi grupami działającymi na naszym terenie.
Dziękujemy za świetną współpracę pracującym na miejscu ratownikom GOPR, OSP GPR Małopolska, LOPR, Policja, okolicznym jednostka OSP:
Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (GPR) OSP KĘTY
OSP Krzczonów
Ochotnicza Straż Pożarna Tokarnia
OSP Bogdanówka
OSP LubieńŹródło