Posted inAktualności

29.07.2023 r. Barwałd Dolny Poszukiwania W piątek, 28.07.2023 r. w miejscowości Barwał…

29.07.2023 r. ➡ Barwałd Dolny ➡ Poszukiwania

W piątek, 28.07.2023 r. w miejscowości Barwałd zaginął siedemdziesięciokilkuletni mężczyzna z demencją. Zaniepokojona rodzina poinformowała Policję o zniknięciu. Po całonocnej akcji poszukiwawczej ?, prowadzonej przez Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (GPR) OSP KĘTY ?,nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie o podmianę i przejęła działania w sobotę, 29.07.2023 r., ok. 6:00 rano ?.

W poszukiwania zaangażowanych było 17 ratowników OSP GPR Myślenice, liczne jednostki OSP, Policja, zespoły z psami ratowniczymi ?‍? oraz lokalni mieszkańcy Barwałdu.
Ratownicy, strażacy i policjanci sprawdzili szczegółowo teren ? o powierzchni ok. 150 ha (piesze patrole). Wiele kilometrów „w nogach”, przedzieranie się przez podmokłe tereny, przemoknięte ubranie, buty… Pomimo niedogodności, poziom zaangażowania wszystkich uczestników zasługuje na ogromne uznanie.

Dodatkowo wykorzystano drony, patrole samochodowe, quady i łódź. Łącznie obszar poszukiwań obejmował lasy ?, drogi, łąki, stawy ?, rozlewiska.
Siły i środki skoncentrowane były na sprawdzeniu terenu wokół miejsca, w którym mężczyzna był widziany po raz ostatni.
Niestety w wyznaczonym obszarze poszukiwany nie został odnaleziony. Działania zostały przerwane przed 24:00.

Dzisiaj rano (30.07.2023 r.) dotarła informacja, że mężczyzna został odnaleziony w miejscowości Barwałd Średni, cały i zdrowy ❤️?.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że podstawą działań jest dobra współpraca ??, wyszkolenie ludzi i zaangażowanie. Porozumienia #OSPGPRMałopolska
Dziękujemy wszystkim jednostkom, które włączyły się w akcję poszukiwawczą. Wszyscy wykazali się profesjonalizmem i ogromnym poświęceniem:

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza (GPR) OSP KĘTY
OSP Ponikiew
OSP Klecza
OSP Wysoka
OSP Kaczyna
OSP Barwałd GÓRNY
OSP Stanisław Górny
OSP Jaroszowice
JRG Wadowice
Osp Gorzeń Dolny
OSP Wadowice
Oficer operacyjny JRG Andrychów
OPP Kraków

#gprmyslenice #osp #poszukiwania #straz #barwałd #wadowiceŹródło