Posted inAktualności Ćwiczenia

Wisieliśmy na linach

25-27.10.2023 r. ??‍♀️?

Przez ostatnie trzy dni dwunastu naszych ratowników podnosiło swoje kwalifikacje w ramach szkolenia doskonalącego z ratownictwa wysokościowego realizowanego w KSRG w zakresie podstawowym.

„Wisieliśmy na linach”, by nauczyć się jak w sposób bezpieczny i skuteczny pomóc poszkodowanemu w terenach wymagających wykorzystania technik dostępu linowego.

Mieliśmy okazję ćwiczyć m.in.:

?wykorzystanie sprzętu i technik stosowanych w ratownictwie wysokościowym na poziomie podstawowym

?opuszczanie ratownika i wyciąganie wyraz z poszkodowanym z trudno dostępnych miejsc

?opuszczanie poszkodowanego z wykorzystaniem drabiny

nie tylko na sali szkoleniowej, ale również w praktyce. Cześć działań prowadzonych było na wieży widokowej Chełm, dzięki uprzejmości Sport Arena Myślenice oprócz świetnego poligonu, mieliśmy także piękne widoki ?

Szkolenie realizowane było w oparciu o „Program szkolenia doskonalącego z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym” zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP w dniu 09 kwietnia 2021 r.

Dziękujemy instruktorom za przeprowadzenie zajęć, a naszym druhom gratulujemy ukończonego kursu, zaangażowania i odwagi!

Wszystko z myślą o mieszkańcach naszego powiatu, by móc dbać o Wasze bezpieczeństwo i być gotowym do działań w każdych warunkach.