Posted inAktualności Ćwiczenia

Ćwiczenia OSP GPR – Pcim

04.11.2023 r. ▶️ Ćwiczenia OSP GPR ▶️ Pcim

Ćwiczenia w terenie są nieodłącznym elementem naszego wyszkolenia. Tym razem prowadziliśmy pozorowaną akcję na terenach leśnych w okolicach Pcimia.

Założenie dotyczyło małżeństwa, które udało się na spacer do lasu i zaginęło. Dowódca wraz z planistą przygotowali sektory do przeszukania. Ratownicy otrzymali niezbędne wskazówki oraz sprzęt i ruszyli do działania. Do sprawdzenia mieli teren o powierzchni ok. 60 ha. Ćwiczyliśmy wykorzystanie dronów, metody STP, quada oraz przewodnika z psem.

Akcja trwała od godziny 17:00 do 21:00, przy temperaturze spadającej do 7 stopni Celsjusza. Takie warunki były nie tylko doskonałym treningiem, ale także sprawdzianem naszej kondycji fizycznej i umiejętności obsługi dostępnego sprzętu. Po odnalezieniu zaginionych, udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy i ewakuowano do bazy przy pomocy quadów.

Te ćwiczenia to doskonały przykład skoordynowanej pracy wielu zaangażowanych osób, które potrafią wspólnie działać w trudnych warunkach. Pozwoliły również na wskazanie obszarów, które możemy jeszcze lepiej dopracować. Nasze działania w obszarze poszukiwawczo-ratowniczym to nieustanny proces doskonalenia i gotowości do pomocy w każdej sytuacji.

Dziękujemy jednostkom OSP Myślenice-Śródmieście i OSP Poznachowice za wspólne ćwiczenia! To był naprawdę kawał dobrej roboty i współpracy!???

Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie, jakie przyniesie przyszłość! ???