Posted inAktualności Ćwiczenia

Nocne loty dronem

Nocne loty dronem: Reflektor vs Termowizja – Podsumowanie Spotkania

Dnia 30 stycznia 2024 roku mieliśmy spotkanie sekcji dronów pt. „NOCNE LOTY DRONEM REFLEKTOR VS TERMOWIZJA”. To była prawdziwa uczta wiedzy i praktyki, która pozwoliła nam zbliżyć się do tematu nocnych lotów dronem.

W trakcie części teoretycznej, skupiliśmy się na istocie termowizji, czyli wykorzystaniu podczerwieni do rejestracji emisji cieplnej obiektów. Omawialiśmy również możliwości obserwacji terenu przy użyciu światła reflektora.

Część praktyczna była prawdziwym wyzwaniem. Mieliśmy okazję obserwować siebie nawzajem w różnych pozach i strojach, gdzie naturalnymi barierami były drzewa i krzewy. Wykonując obserwacje na zróżnicowanych pułapach lotu, mogliśmy docenić, jak wiele możliwości dają nam drony. Ćwiczenia prowadziliśmy na zróżnicowanych pułapach lotu, co pozwoliło zrozumieć, jak zmieniają się warunki obserwacji w zależności od wysokości.

Ćwiczenia potwierdziły, że wykorzystanie dronów do obserwacji terenu jest niezwykle przydatne w poszukiwaniu zaginionych osób. Jednocześnie uświadomiliśmy sobie, że ciągłe doskonalenie jest kluczowe, aby wykorzystywać te technologie jeszcze skuteczniej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w spotkaniu. ! ✈️?????