Posted inAktualności Ćwiczenia

Termofor w akcji

Termofor w akcji, czyli wykorzystanie technologii termowizyjnej w czasie ćwiczeń dronowych.

Mamy za sobą kolejne ćwiczenia z wykorzystaniem dronów w praktyce poszukiwawczo-ratowniczej.

W trakcie ćwiczeń skupiliśmy się na lokalizowaniu osób ubranych w różne stroje, takie jak kurtki puchowe, zwykłe kurtki oraz koszule. Dodatkowo, obserwowaliśmy obiekt – termofor o temperaturze 20 i 25 stopni Celsjusza. To pozwoliło nam zobaczyć, jak różne materiały i temperatury wpływają na obraz z kamery drona.

Wykonując ćwiczenia, próbowaliśmy różnych ustawień i wysokości lotu, aby jak najlepiej dostosować nasze działania do różnych sytuacji. Lokalizowaliśmy cele z wysokości 30, 50 i 90 metrów, przy różnych kątach widzenia oraz stopniu zadrzewienia.

Ćwiczenia potwierdziły, że obraz z kamery drona, zarówno w trybie RGB, jak i termowizyjnym, dostarcza bardzo dużo informacji. Dzięki temu możemy skutecznie lokalizować osoby w różnych warunkach, co może być kluczowe w przypadku pilnej potrzeby ratunku.

Pracujemy nieustannie, aby nasze działania były jak najbardziej efektywne, ale i szybkie! Czas jest często kluczowym czynnikiem w akcjach ratowniczych, dlatego każde ćwiczenie pozwala nam lepiej przygotować się do rzeczywistych sytuacji. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ich wysiłek i determinację! 💪🚁