Posted inAktualności Ćwiczenia

Ćwiczenia pozorowane OSP GPR Myślenice

Z okazji Dnia Kobiet (i nie tylko 😉 ), zorganizowaliśmy wczoraj #ćwiczenia terenowe 🧭, przeznaczone dla naszych ratowników ⛑ i jednostek współpracujących. Na nasze zaproszenie w akcji pozorowanej wzięli udział:

OSP Myślenice – Górne Przedmieście

Grupa Ratownictwa PCK Kraków

funkcjonariusze KW Policji

Małopolska Cywilna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza.

Założenia były dość proste: podczas imprezy firmowej – zabawa paintballowa 🔫 na terenie lasów przy stacji narciarskiej Chełm – zaginęło trzech członków jednego z zespołów. Nie wrócili w umówionym czasie na miejsce zbiórki po grze.

Wspólnie z ratownikami z GR PCK Kraków podjęliśmy działania planistyczne 💻 w celu wyznaczenia sektorów do przeszukania dla nawigatorów 🗺 i przewodników z psami. #poszukiwania rozpoczęły się tuż po zmroku.

Działaliśmy także przy wsparciu „powietrznym” Policji, z wykorzystaniem #drony z termowizją.

Dodatkowym aspektem, którego podjęli się ratownicy z GR PCK Kraków było przygotowanie namiotu z pomocą medyczną 🩺🩹 i udzielenie jej osobom poszkodowanym.

Ćwiczenia zakończyliśmy bardzo miłym akcentem wręczenia drobnych upominków dla naszych wspaniałych Ratowniczek 🌷🌹💐.

Dziękujemy za liczny udział w ćwiczeniach. Podsumowanie i wyciągnięte wnioski będą cenną bazą do dalszych szkoleń naszych druhów 💪. Uczymy się cały czas, by szlifować nasz warsztat ratowniczy i w realnych akcjach zwiększyć efektywność naszych działań. Dbamy o dobro mieszkańców naszego powiatu i województwa.