Posted inAktualności

Piknik lotniczy w Nowym Targu 8-9.07.2023 r. Pasjonaci podniebnych przestworzy i niesam…

✈️ Piknik lotniczy w Nowym Targu 8-9.07.2023 r.

Pasjonaci podniebnych przestworzy i niesamowitych maszyn ?, widowiskowe figury? w wykonaniu pilotów, loty widokowe dla odważnych, skoki ze spadochronem, pokazy z wybuchami pirotechnicznymi?, piękna ☀️ pogoda… z pewnością nie brakowało atrakcji nie tylko dla fanów lotnictwa.

Samoloty, szybowce, helikoptery i nawet odrzutowiec! Piknik lotniczy w Nowym Targu to doskonała okazja do obcowania z fascynującym światem lotnictwa i cieszenia się urokami letniego spotkania na świeżym powietrzu. Tak właśnie łączymy przyjemne z pożytecznym. ⛑️?

Ratownicy GPR Myślenice podczas tych powietrznych manewrów dbali o bezpieczeństwo uczestników pikniku. Naszym zadaniem była pełna gotowość do szybkiej interwencji, gdyby na obszarze imprezy ?konieczna była pomoc medyczna w razie wypadku. Ratownicy dysponowali quadem, przyczepą z noszami i lekkim samochodem rozpoznawczym.

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, ze podczas pikniku prezentowany był pokaz umiejętności pilota Lotnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Pana Piotra Wilka. Są one wykorzystywane również w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, o czym można się było przekonać kilka godzin później, gdy zostaliśmy wezwani do poszukiwań kobiety w Krzczonowie. Wsparcie akcji przez #LOPR polegało na przeszukaniu terenu z pokładu śmigłowca za pomocą termowizji.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by impreza przebiegła pomyślnie ?? i dzięki temu nie musieliśmy interweniować.
Na szczęście nasze działania ograniczyły się do udzielania pierwszej pomocy w postaci opatrzenia kilku drobnych skaleczeń ?.

Takie wydarzenia wymagają szczególnego przygotowania i zapewnienia niezwłocznej reakcji w razie wypadku. Nasi ratownicy regularnie odbywają szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, żeby skutecznie dbać o bezpieczeństwo osób biorących udział w tego typu eventach.

Jeśli planujesz/organizujesz wydarzenie, które wymaga zabezpieczenia pod kątem medycznym i potrzebujesz pomocy – daj nam znać! Zgłaszamy pełną gotowość do działania i współpracy! ????

Aeroklub Nowy Targ

#gprmyslenice #pilniklotniczy #pierwszapomoc #bylogoraco #nowytarg #firstaidŹródło